683 raste dhe 17 humbje jetë nga Covid. Në Sarandë 18 raste, në Delvinë 8, Konispoli 2

08/03/2117:59

Shperndaje:


Ministria e Shëndetësisë njofton se situata e COVID19 në 24 orët e fundit është si vijon:
Janë kryer 2708 testime, nga të cilat kanë rezultuar pozitivë 683 qytetarë.
Rastet pozitive të konfirmuara janë identifikuar në këto bashki:

292 raste në Tiranë, 35 raste në Elbasan, 26 raste në Kuçovë, 25 raste në Lushnje, Gjirokastër, 20 raste në Kavajë, 18 raste në Sarandë, Berat, 16 raste në Shkodër, Vlorë, Pogradec, 15 raste në Lezhë, 13 raste në Mallakastër, 11 raste në Kurbin, Kamëz, 10 raste në Durrës, Fier, Peqin, 9 raste në Krujë, Kukës, 8 raste në Delvinë, 7 raste në Gramsh, Vorë, 5 raste në Korçë, Memaliaj, 4 raste në Tepelenë, Malësi e Madhe, Kolonjë, 3 raste në Tropojë, Maliq, 2 raste në Konispol, Devoll, Has, Rrogozhinë, Përmet, Divjakë, Belsh, Bulqizë, Skrapar, Cërrik, Libohovë, 1 rast në Mat, Selenicë, Dibër, Himarë, Poliçan.


Postimet e fundit

©SARANDAWEB - 2021 • Ndalohet riprodhimi i paautorizuar i përmbajtjes së kësaj faqeje.