3 vatra zjarresh ditën e sotme në Kurorën e Gjelbër të Sarandës

01/07/2020:25

Shperndaje:


Ditën e sotme rreth orës 14.30 në zonën e Kurorës së Gjelbër të qytetit janë aktivizuar 3 vatra zjarri, ku sherbimi zjarrfikes pas 2 oresh vuri ne kontroll dhe fiku zjarrin.

Sherbimi zjarrfikes shpreh shqetesimin pasi persona te papergjegjshem vazhdojne te ndezin zjarre, duke rrezikuar seriozisht jeten dhe pronen publike dhe private.

Ne kete situate kur temperaturat jane rritur ne maksimum sherbimi zjarrfikes u ben thirrje qytetareve qe te japin ndihmen e tyre ne perballimin me suksese te situatave te zjarreve!


Postimet e fundit

©SARANDAWEB - 2021 • Ndalohet riprodhimi i paautorizuar i përmbajtjes së kësaj faqeje.