2 raste të reja me Covid-19 në shkollën “9 Tetori”, 1 rast tek Posta

19/11/2018:20

Shperndaje:


Vijojnë duke u shtuar çdo ditë e më shumë rastet e shfaqjes së infektimeve me Covid-19 në Sarandë, sidomos në intitucionet e arsimit.
Shkolla 9 Tetori duket se është kthyer në një vatër infektimesh, ku pas 5 rasteve të shfaqura më herët në 3 mësuese, 1 sanitare dhe 1 roje, burime të Saranda Web bëjnë të ditur se ditën e sotme përgjigjia ka ardhur pozitive edhe për 2 mesuese të tjera.

Rastet pozitive të konfirmuara në 24 orët e fundit janë identifikuar në bashkitë: 379 raste në Tiranë, 71 raste në Gjirokastër, 35 raste në Shkodër, 31 raste në Fier, 28 raste në Krujë, 25 raste në Kavajë, 24 raste në Elbasan, 23 raste në Vlorë, Berat, Sarandë, 20 raste në Tepelenë, 18 raste në Lushnje, 14 raste në Durrës, 10 raste në Bulqizë, 8 raste në Pukë, 7 raste në Kurbin, Lezhë, Mat, Pogradec, 6 raste në Përmet, 4 raste në Delvinë, 3 raste në Korçë, Devoll, Kukës, Mirditë, 2 raste në Malësi e Madhe, Gramsh


Postimet e fundit

©SARANDAWEB - 2021 • Ndalohet riprodhimi i paautorizuar i përmbajtjes së kësaj faqeje.