119 raste të reja me COVID-19. Në Sarandë dhe Delvinë prej disa ditësh asnjë rast

21/07/2014:08

Shperndaje:


.
Në 24 orët e fundit janë shënuar 4 humbje jete, 2 të shtruar në Spitalin Infektive një nga Tiranë dhe një nga Vlora, ndërsa dy të tjetër në Shefqet Ndroqi nga Tirana dhe Malësia e Madhe.
Nga 482 testime të kryera janë konfirmuar 119 raste pozitive me covid-19.
.

.
Prej disa ditësh në Sarandë dhe Delvinë nuk është shënuar asnjë rast i ri me koronavirus.
Shpërndarja gjeografike e rasteve është si vijon: 69 raste në Tiranë, 8 në Kavajë, nga 7 raste në Krujë, Tepelenë, 5 në Lezhë, 4 në Durrës, nga 3 raste në Elbasan, Pogradec, nga 2 raste në Shkodër, Fier, Korçë, Has, Lushnje, dhe nga 1 rast në Mallakastër, Kamëz, Malësi e Madhe.
.


Postimet e fundit

©SARANDAWEB - 2021 • Ndalohet riprodhimi i paautorizuar i përmbajtjes së kësaj faqeje.