1124 raste të reja dhe 14 viktima në 24 orët e fundit. Në Sarandë 16 raste, 4 në Delvinë

07/02/2117:09

Shperndaje:


.
Kjo e dielë ka shënuar një rekord të infektuarish me COVID në vendin tonë.
Në bilancin e ministrisë së Shëndetësisë raportohen 1124 raste të reja nga 4254 testime të kryera në 24 orët e fundit, duke shënuar kështu shifrën më të lartë të të infektuarve që nga fillimi i pandemisë.
Fatkeqësisht betejën me COVID e kanë humbur 14 qytetarë.
Rastet pozitive të konfirmuara janë identifikuar në këto bashki:

“408 raste në Tiranë, 97 në Lushnje, 79 në Kavajë, 72 në Elbasan, 32 në Shkodër, nga 31 raste në Fier, Kurbin, Mallakastër, nga 27 raste në Krujë, Tepelenë, nga 22 raste në Lezhë, Berat, 20 në Kukës, nga 17 raste në Durrës, Vlorë, 16 në Sarandë, nga 14 raste në Ura Vajgurore, Gramsh, 12 në Kuçovë, nga 11 raste në Librazhd, Malësi e Madhe, nga 9 raste në Mirditë, Mat, nga 7 raste në Korçë, Divjakë, nga 6 raste në Has, Kamëz, Gjirokastër, Peqin, Patos, nga 5 raste në Pukë, Përmet, nga 4 raste në Delvinë, Dibër, nga 3 raste në Vau i Dejës, Bulqizë, Memaliaj, nga 2 raste në Devoll, Tropojë, Pogradec, Selenicë, Himarë, Kolonjë, Shijak, Cerrik, Konispol, nga 1 rast në Belsh, Prrenjas, Roskovec, Klos, Poliçan, Libohovë”.


Postimet e fundit

©SARANDAWEB - 2021 • Ndalohet riprodhimi i paautorizuar i përmbajtjes së kësaj faqeje.