1007 raste të reja me Covid, në Sarandë 18 raste, më Delvinë 7, Konispol 2

03/02/2116:14

Shperndaje:


.
Gjatë ditës së sotme në Sarandë janë raportuar 18 raste të reja me Covid, duke e cuar numrin e personave të prekur me koronavirus që prej fillimit të pandemisë në Sarandë në 1488 raste.
Ministria e Shëndetësisë rasporton se gjatë 24 orëve të fundit janë kryer 3849 testime dhe kanë rezultuar pozitivë 1007 qytetarë
Rastet pozitive të konfirmuara janë identifikuar në këto bashki:

289 raste në Tiranë, 76 raste në Fier, 72 në Lushnje, 54 në Durrës, 51 në Vlorë, 48 në Elbasan, 32 në Shkodër, 28 në Kavajë, 25 në Lezhë, 24 në Mallakastër, 23 në Kamëz, 20 në Krujë, nga 19 raste në Kurbin, Korçë, 18 në Sarandë, 16 në Kukës, 15 në Gjirokastër, nga 14 raste në Berat, Malësi e Madhe, 12 në Divjakë, nga 11 raste në Mat, Kuçovë, 9 në Pogradec, 8 në Gramsh, nga 7 raste në Delvinë, Përmet, nga 6 raste në Librazhd, Tepelenë, Prrenjas, Himarë, Shijak, nga 5 raste në Ura Vajgurore, Dibër, Skrapar, Patos, 4 në Fushë Arrëz, nga 3 raste në Has, Mirditë, Bulqizë, Peqin, Memaliaj, Cerrik, nga 2 raste në Konispol, Vau i Dejës, Kolonjë, Poliçan, Dropull, nga 1 rast në Devoll, Pukë, Rrogozhinë.


Postimet e fundit

©SARANDAWEB - 2021 • Ndalohet riprodhimi i paautorizuar i përmbajtjes së kësaj faqeje.