Ura e Vanës: Bashkia Delvinë dërgon specialistët për të vënë gurë në rrugë

Vendosja e gurëve në rrugë është e vetmja zgjidhje qe mund te japi Bashkia Delvinë per banorët e Vanes, te cilet kane mbetur te izoluar pas shemjes se ures.
Edhe pse banoret kane dhene alarmin prej kohesh, zeri i tyre ra ne vesh te shurdher.
Aktualisht ura ka pesuar demtime ne te gjitha kembet e saj dhe kerkohet ndertim i ures nga themelet. Ura e Venes lidh fshatin Vane me Delvinen dhe Saranden.

E paralajmëruar prej kohësh, por ra në indiferencën e institucioneve.Ura e Vanës është shembur, duke izoluar totalisht kalimin e mjeteve, por duke dëmtuar edhe 2 këmbët e tjera të urës.

Gepostet von Saranda Web am Montag, 4. November 2019