Trafikantit i aksidentohet automjeti, policia i kap 95 kg kanabis

Del nga rruga nje automjet ne kufirin greko-shqiptar, ne Asproklisi, Igumenice.
Mjeti eshte konstatuar i braktisur dhe me deme materiale.
Ne bagazhin e mjetit policia greke ka gjetur dhe sekuestruar 77 pako me 94 kg 450 gram marijuane.

Menjehere policia greke ka nisur kontrollin e zones, duke perdorur edhe qenin nuhates.
Pas pak oresh eshte konstatuar nje shtetas qe ecte ne kembe ne vendin e quajtur Rajo.

Shtetasi, grek, rezulton drejtuesi i mjetit. Gjate kontrollit personal i jane gjetur 0.2 gram kokaine dhe 300 euro. Eshte kryer arrestimi i tij.