Shuhet pas 6 ditësh në koma Arber Lybeshari

Arber Lybeshari, i aksidentuar me motocikletë në datën 26 mars, ka ndërruar jetë në Spitalin e Traumës në Tiranë.
Aksidenti ndodhi në rrugën Turizëm – Kanali Cukës, ku mendohet se Arber Lybeshari në tentativë për të shmangur një gropë në rrugë, ka humbur kontrollin dhe ka dalë nga rruga duke u përplasur me një shtyllë.

Pas aksidentit ai është transportuar në koma me helikopter drejt Tiranës, ku pavarësisht ndihmës së mjekëve, nuk ka arritur t`i mbijetojë plagëve të marra.
Ceremonia e Lamtumirës do të zhvillohet neser, 2 prill në orën 11:00