Pas zjarrit ku u plagos zjarrfikësi reagon kryetarja e Bashkisë Delvinë

Kryetarja e Bashkise Delvine Majlinda Qilimi ka reaguar pas zjarrit te sotem prane puseve te naftes ne Delvine.
Nepermjet nje postimi ne facebook, Majlinda Qilimi u kujton zjarrvenesve se per keto akte do te perballen me ligjin.
Gjithashtu ajo me kete rast shpreh mirenhohjen dhe solidaritetin me zjarrfikesit, te cilet prej gati 20 ditesh jane perballur pothuajse cdo dite me zjarre te panumerta te cilat vleresohen si zjarrvenie te qillimshme.
Postimi i plote:

Të dashur bashkëqytetarë, nuk mund të lejojmë askënd që Delvinën tonë të pazëvëndësueshme ta shkatërrojë duke ndezur zjarre.

Zjarrvënia është vepër penale, kushdo që kryen vepra kundërligjore do të procedohet në organet përkatëse.

Gjatë ketyre ditëve kemi luftuar në çdo moment me zjarret.
U jam mirenjohese pafund dhe falenderoj punonjësit e palodhur të MZSH Delvinë, Finiq, Sarandë, Gjirokastër!
Mirënjohje ndaj çdo qytetari që u angazhua ne shuarjen e flakëve!

JU LUTEMI MOS NDIZNI ZJARRE, RREZIKONI JETËN E QYTETARËVE DHE SHKAKTONI DËME TË KONSIDERUESHME MATERIALE ⚠️