Kapet me 107 kg kanabis në Kalpaq, arrestohet shqiptari

Kapen 107 kg marijuane ne kufirin greko-shqiptar.
Operacioni ne Kalpaq, Janine.
Ne nje mjet qe vinte nga kufiri gjelber u gjeten dhe sekuestruan nga policia greke 91 pako me 106 kg 850 gram marijuane.
U sekuestruan 180 euro dhe 2 celulare.
Ne pranga drejtuesi i mjetit, shtetas shqiptar, mosha e te cilit nuk behet e ditur.