Fillon sot puna për hapjen e tunelit në rrugën Kardhiq – Delvinë

Ditën e sotme fillon puna për hapjen e tunelit në rrugën Kardhiq – Delvinë.
Lajmi bëhet i ditur nëpërmjet një postimi nga kryeministri Rama, i cili shkruan se “japim lajmin e mirë të nisjes sot të punës për Tunelin e rrugës Delvinë-Kardhiq, që do të finalizojë lidhjen e një aksi strategjik të infrastrukturës sonë kombëtare, ku po punohet intensivisht për realizimin e një tjetër premtimi dhjetravjeçar të të gjitha qeverive të mëparshme”

VIDEO

MIRËMËNGJES 😊

MIRËMËNGJES 😊dhe me lajmin e mirë të nisjes sot të punës për Tunelin e rrugës Delvinë-Kardhiq, që do të finalizojë lidhjen e një aksi strategjik të infrastrukturës sonë kombëtare, ku po punohet intensivisht për realizimin e një tjetër premtimi dhjetravjeçar të të gjitha qeverive të mëparshme, ju uroj një javë të mbarë 🙏#NeTHEMIATËQËBËJMË#NeBËJMËATËQËTHEMI#ShqipëriaqëDuam🇦🇱☀️

Gepostet von Edi Rama am Sonntag, 9. August 2020