Butrinti fiton dhe ngjitet në tabelë, Delvina humbet

 

Butrinti ka fituar takimin e sotem ndaj Skraparit me rezultatin 4 – 1
Pjesa e parë ka përfunduar 1 – 0
Në pjesën e dytë Butrinti ka shënuar edhe 3 gola të tjerë, ndërsa ekipi i Skraparit ka shënuar golin e nderit në minut;n e 70-te. Golat: Lala 17’, Dadaj 47’, E. Kasaj 64’, Dalanaj 67’ / Karamani 70’
Me këtë fitore Butrinti ngjitet në kuotën e 20 pikëve, 5 pikë më pak se Albpetroli dhe Elbasani që kryesojnë tabelën.
Ekipi i Delvinës ka humbur takimin në transfertë përballë Devollit me rezultatin 2-1
Takimi Butrinti – Skrapari edhe këtë herë u përcoll live në Saranda Web KLIKO për ta ndjekur