Butrinti dhe Delvina dështojnë këtë javë, bien në rënditje

Kanë përfunduar me humbje takimet e kësaj jave për ekipet e Butrintit dhe Delvinës.
Butrinti është ndërshkuar në minutën e 94-t, duke humbur takimin me Tomorin e Beratit 2-3
Golat për Butrintin u shënuan nga Kasaj dhe Dhrami.
Takimi Albpetrol – Delvina është mbyllur me rezultatin 2-0, gola të shënuar që në pjesën e parë.
Pas këtyre takimeve Delvina zbret në vendin e tretë me 10 pikë, ndërsa Butrinti në vendin e gjashtë me tetë pikë pas 5 ndeshjeve të luajtuara.