Autobusi i linjës së Sarandës përfshihet në aksident, 1 i vdekur

Një aksident i rëndë ka ndodhur mëngjesin e sotëm ne Gjirokastër ku një person ka humbur jetën dhe një tjetër është plagosur.

 Mësohet se një furgon është përplasur me një makinë ku udhëtonte nje çift, e si pasojë ka humbur jetën gruaja ndërsa bashkëshorti është transportuar në spital në gjendje të rëndë për jetën.

Nuk dihen ende identitetet e personave që ndodheshin brenda në makinë.

Sakaq, bëhet me dije se furgoni udhëtonte nga Saranda drejt Elbasanit. Report tv raporton se nga furgoni kanë mbetur të plagosur 6 persona të cilët janë transportuar me helikopter për në Spitalin e Traumës në Tiranë.

Ndërkohë policia ka mbërritur në vendngjarje dhe po punon për zbardhjen e plotë të rrethanave të aksidentit.