Vidhet argjendaria në qendër të Sarandës në mesditë

09/02/1717:03

Shperndaje:


Një vjedhje e pazakonte ka ndodhur pak orë më parë ne qytetin e Sarandës.
Sipas informacioneve te para behet fjale per vjedhjen e nje argjendarie ne qender te Sarandes.
Hajdutet kane perfituar qe ne ate ore ne argjendari nuk ndodhej askush, pasi pronaret ndodheshin per pushimin e drekes. Mesa duket, pronaret e argjendarise nuk kane vendosur ne pune sistemin e alarmit dhe nga kjo kane perfituar grabitesit. Makanizmi i perdorur dyshohet se ka qene thyerja e braves se portes.
Burime te Saranda Web thone se gabitesit kane marre gjithe bizhuterite e arta dhe argjendta qe ndodheshin neper raftet e argjendarise.
Ne zonen ku ka ndodhur grabitja ka shume banka dhe biznese te tjera dhe policia po punon duke kontrolluar kamerat e sigurise per te rene ne gjurme te hajduteve.

 


Postimet e fundit

©SARANDAWEB - 2021 • Ndalohet riprodhimi i paautorizuar i përmbajtjes së kësaj faqeje.