Vëllai dhunon motrën, arrestohet nga policia

Policia ka arrestuar 1 shtetas në flagrancë dhe ka proceduar 1 tjetër në gjendje të lirë, për “Dhunë në familje” !
Policia ka bërë arrestimin e një 40-vjecari si dhe ka filluar procedimin penal në gjendje të lirë për një shtetase, pasi në bashkëpunim me njëri-tjetrin kanë ushtruar dhunë fizike ndaj motrës së tij 53 vjeçare, banuese në Konispol, Sarandë, për motive të dobëta.
Materialet i kaluan Prokurorisë, neni 130/a i Kodit Penal “Dhuna në familje”.