Vdes në spital i aksidentuari i sotëm në Sarandë

31/01/1715:44

Shperndaje:


Megjithëse u transportua me helikopter drejt spitali të traumës në Tiranë, drejtuesi i motoçikletës, i cili u aksidentua sot në Vrion, nuk i ka rezistuar dot plagëve dhe ka humbur jetën.
Ngjarja
Sipas policisë, ka ndodhur përplasje mjetetesh midis mjetit motor, me drejtues shtetasin D.Gj, rreth 60 vjeç, banues në fshatin Vrion dhe mjetit furgon-sprinter, me drejtues shtetasin J.D, 30 vjeç, banues në Tiranë.
Për pasojë është dëmtuar rëndë drejtuesi i motorit, i cili është dërguar për ndihmë mjekësore në Spitalin e Sarandës. Më pas ai nis me helikopter drejt Tiranës.
Policia ka shoqëruar drejtuesin e furgonit, shtetasin J.D, për kryerjen e veprimeve të mëtejshme në lidhje me sqarimin e rrethanave të aksidentit.

 


Postimet e fundit

©SARANDAWEB - 2021 • Ndalohet riprodhimi i paautorizuar i përmbajtjes së kësaj faqeje.