Tragjedi në familjen shqiptare, babai vret me thikë djalin 26-vjeçar

27/12/2013:43

Shperndaje:


Një ngjarje e rëndë ka tronditur ishullin grekë të Greqisë, Kretën ku pas një sherri në një familje shqiptare babai ka qëlluar disa herë me thikë të birin i cili ka gjetur vdekjen orët e para të mëngjesit pasi është dërguar në spital.
I riu, emri i të cilit nuk bëhet me dije, u dërgua me urgjencë në spital në repartin e kujdesit intensiv, por gjendja e tij shëndetësore u përkeqësua dhe në orën 5 të mëngjesit të sotëm ai ndërroi jetë.

Ngjarja ka ndodhur ditën e Krishtlindjeve, gjatë një konflikti mes babait 55 vjeç dhe djalit të tij 26 vjeçar. Në një moment të sherrit duke sikur situata ka agravuar dhe babai ka qëlluar me ndihmën e djalit tjetër 24 vjeçar, të birin 26 vjeçar, e tashmë viktimën nga kjo ngjarja tragjike.

Në të njëjtën kohë policia ka mbërritur në vendngjarje dhe ka arrestuar autorët e krimit tragjik, babain dhe djalin e tij 24 vjeçar dhe kanë nisur hetimet.


Postimet e fundit

©SARANDAWEB - 2021 • Ndalohet riprodhimi i paautorizuar i përmbajtjes së kësaj faqeje.