Tërmeti 6.7 në Samos, uji i detit vërshon në breg – VIDEO

30/10/2012:35

Shperndaje:


Dëmtime të mëdha nëpër shtëpi nga tërmeti 6.7 Rihter në Samos.
Sipas informacionit nga banorët e ishullit që folën me iefimerida nga tërmeti në Samos, fasadat e ndërtesave kanë rënë dhe deti ka dalë nga porti.
Në videon e ngarkuar në Facebook nga një banor i ishullit, ujërat e detit dolën në breg dhe përmbytën rrugët.

Në Turqi raportohet se tërmeti ka shkaktuar viktima dhe dëme të shumta

VIDEO

 

 

 

Në fakt, sipas dëshmive të banorëve, ishte sikur një tsunami i vogël goditi zonën.

VIDEO

 


Postimet e fundit

©SARANDAWEB - 2021 • Ndalohet riprodhimi i paautorizuar i përmbajtjes së kësaj faqeje.