Sarandë: Vidhet byrektorja gjatë natës

Komisariati i Policisë Sarandë njofton se gjatë natës, në lagjen nr. 4, rruga “Mitat Hoxha”, kanë vjedhur byrektoren ne pronesi te nje shtetasi 46 vjec. Mësohet se në orën kur ka ndodhur vjedhja në dyqan nuk ka patur byrekë, por hajdutët kanë marrë një televizor dhe nje shume lekesh.
Nga ana e policisë janë referuar materialet në Prokurorinë e Sarandës dhe se po punohet për identifikimin dhe kapjen e autorit.
Neni 134 i Kodit Penal.