Sarandë, shkatërrohet plantacioni me 3.500 rrënjë kanabis

22/08/169:27

Shperndaje:


kanabis sarande digjet kanabisiSarandë. Policia e Sarandës ka asgjesuar një plantacion kanabisi me rreth 3452 rrënjë bimë narkotike të llojit Cannabis Sattiva. Bimët narkotike u gjetën të mbjella midis fshatrave Bistricë-Muzinë pranë vendit të quajtur “Kostanja”, të cilat ishin të kultivuara në një sipërfaqe të gjërë toke pa pronar. Policia bëri asgjësimin e tyre me anë të djegies me zjarr. Policia njofton se po punohet për identifikimin dhe kapjen e kultivuesve të këtyre bimëve narkotike. 

 

 


Postimet e fundit

©SARANDAWEB - 2021 • Ndalohet riprodhimi i paautorizuar i përmbajtjes së kësaj faqeje.