Rrëfimi tronditës: Oficerët rusë vrasin ushtarët e tyre të plagosur, lënë të vdekurit në fushëbetejë

01/03/2220:02

Shperndaje:

Një pushtues rus i zënë rob flet për mizoritë në ushtrinë e tij – oficerët vrasin ushtarët e tyre të plagosur, lënë të vdekur në fushëbetejë, pa paralajmëruar të afërmit.

“Ne u dërguam drejt vdekjes. Vrasin vetë të plagosurit! Kaloi një javë, dhe askush nuk erdhi as në varrim.

“Ky “ushtar” ishte më me fat se të tjerët, – shkruan Ministria e Mbrojtjes së Ukrainës u burgos në Ukrainë. Ndërsa ushtari po qan dhe po i kërkon nënës së tij që të kthehet te “Bashkimi i Nënave të Rusisë”, duke shpresuar për një shkëmbim robërish lufte.

Ushtari ka frikë edhe nga fati i të afërmve të tij, prandaj kërkon të mos tregojë gjithë të vërtetën për luftën në Ukrainë, që të mos bjerë nën represionin e shërbimeve inteligjente ruse.

VIDEO


Postimet e fundit

©SARANDAWEB - 2021 • Ndalohet riprodhimi i paautorizuar i përmbajtjes së kësaj faqeje.