Policia me në krye fresshistët e Sarandës derë më derë për mbledhjen e armëve

26/02/1715:34

Shperndaje:


Policia e Qarkut Vlorë ka shpërndarë një video, ku thuhet se “Një grup nxënësish dhe studentësh në qytetin e Sarandës janë bërë pjesë e nismës Shqipëria pa armë. Së bashku me punonjësit e policisë të Drejtorisë Vendore të Policisë Vlorë dhe të Komisariatit Sarandë kanë trokitur në çdo derë në fshatin Vrinë duke i bërë thirrje banorëve të dorëzojnë armët” , por nga pamjet duhet qartë se në krye të këtij aksioni ishin drejtues dhe anëtarë të tjerë të FRESSH, të cilët janë të punësuar në disa institucione në Sarandë.
Në pamjet që duket sikur serviren nga televizioni shtetëror i Koresë së Veriut duken banorët që dalin nga dera me armët në duar sapo fressh-istët trokasin në derë.

 


Postimet e fundit

©SARANDAWEB - 2021 • Ndalohet riprodhimi i paautorizuar i përmbajtjes së kësaj faqeje.