Policia greke kap 335 kg kanabis, kishte hyrë nga kufiri shqiptar

11/09/2117:44

Shperndaje:

Policia greke kap 335 kg marijuane qe vinte nga Shqiperia.

Operacioni sot ne Amfiloxia nga anti-droga e Selanikut ne bashkepunim me policine e Artes dhe Amfiloxise. Eshte ndaluar nje furgon qe vinte nga kufiri greko-shqiptar.

Ne furgon jane gjetur dhe sekuestruar 14 canta qe permbanin 128 pako me 334 kg 732 gram marijuane.

Ne pranga drejtuesi i mjetit, grek 51-vjec, i cili rezulton pjestar i rendesishem, sipas policise greke, i nje grupi kriminal te trafikut te droges Shqiperi-Greqi.


Postimet e fundit

©SARANDAWEB - 2021 • Ndalohet riprodhimi i paautorizuar i përmbajtjes së kësaj faqeje.