Policia greke kap 205 kg kanabis në kufi, arrestohet shqiptari

30/12/1618:11

Shperndaje:


Policia greke kap 205 kg kanabis në kufi, arrestohet shqiptari.
Policia greke ka arrestuar një shqiptar me plot 205 kg drogë.
Veprimet e organizuara nga Drejtoria e Policisë së Igumenicës në Greqisë kanë çuar në arrestimin e një 23-vjeçari shqiptar dhe të dy bashkëpunëtorëve grekë, 23 dhe 27 vjeç me 205 kg marijuanë të ndarë në 63 pako, njofton periodikostep.gr.
Arrestimi u bë sot në mëngjes. Droga ndodhej në makinën e dytë, sepse e para përdorej si pararojë për të kontrolluar rrugën.
Hetimet kishin nisur nga Departamenti i Narkotikëvë në Igumenicë. igumenic-kanabis

 


Postimet e fundit

©SARANDAWEB - 2021 • Ndalohet riprodhimi i paautorizuar i përmbajtjes së kësaj faqeje.