Policia godet sërish plantacionet e kanabisit në Sarandë

karroq sarandePolicia e Sarandës ka asgjësuar 8 parcela me 2384 rrënjë kanabis sativa. Bimët narkotike ishin të mbjella në tokë dhe në gota plastike nëpër zonat e pyllëzuara pranë fshatrave Perdhikal dhe Karroq me lartësi 50 cm. Bimë u asgjësuan nga policia me anë të djegies. Policia nuk ka arritur të arrestojë asnjë nga kultivuesit, por njofton se po punon për identifikimin dhe kapjen e tyre.