Policia e Delvinës arreston një të ri

22/08/169:21

Shperndaje:


policia-shqiperiPolicia e Delvinës ka arrestuar një të ri 22 vjeçar të shpallur në kërkim. Policia e Delvinës njofton se ka  arrestuar shtetasin e shpallur në kërkim: · B O, 22 vjeç, banues në fshatin Vergo, Delvinë. Policia ka bërë të mundur kapjen dhe arrestimin e këtij personi në fshatin Vergo të Delvinës për arsye se ky shtetas ka qenë shpallur në kërkim për kryerjen e veprave penale “Prodhim dhe shitje të lëndëve narkotike” dhe “Prodhim dhe mbajtje pa leje të armëve luftarake e municioneve”. (Ngjarje e ndodhur në datën 18.09.2014 në fshatin Pigadhë, Delvinë). Gjithashtu dyshohet ky shtetas ka kryer edhe disa vjedhje të ndryshme për të cilat Policia po kryen dokumentimin e plotë të tyre. B O, i është caktuar masa e sigurisë “Arrest në burg”.

 


Postimet e fundit

©SARANDAWEB - 2021 • Ndalohet riprodhimi i paautorizuar i përmbajtjes së kësaj faqeje.