Plagosja në Delvinë/ Autori: më sulmuan qentë dhe aksidentalisht plagosa shokun

27/06/207:52

Shperndaje:


Arrestohet autori i plagosjes se djeshme ne Delvine. Autori 22 vjecar mohon te kete patur konflikt me te plagosurin dhe thote se eshte trembur nga qente e bariut dhe gjuajtur per t’u mbrojtur nga qente por aksidentalisht plumbi ka kapur shokun e tij ne kembe. Ai thote se ka qene vete ai qe e ka ndihmuar per ta transportiar drejt spitalit

KOMUNIKATA E POLICISË

Policia vë në pranga autorin e plagosjes së ditës së djeshme.
Më datë 26.06.2020, në malin e Cerasë, Delvinë si pasojë e një konlikti për motive të dobëta mbeti i plagosur me armë gjahu 21 vjeçari L.K, i cili ndodhet jashtë rrezikut për jetën.
Menjëherë pas ngjarjes shërbimet policore u vunë në ndjekie të autorit ku falë veprimeve të shpejta hetimore u bë e mundur kapja në qytetin e Delvinës dhe arrestimi i shtetasit E. M., 22 vjeç, banues në Delvinë, si dhe sekuestrimi i armës së gjahut.

Materialet iu referuan Prokurorisë për veprat penale “Plagosja e lehtë me dashje” dhe “Prodhimi dhe mbajtja pa leje e armëve të gjuetisë dhe sportive”.


Postimet e fundit

©SARANDAWEB - 2021 • Ndalohet riprodhimi i paautorizuar i përmbajtjes së kësaj faqeje.