Operacioni policor, 7 të arrestuar në Sarandë dhe Delvinë

02/02/1917:04

Shperndaje:


Me akuzën se ndihmonin në trafikimin e klandestinëve nga vendet e botës së tretë përmes Shqipërisë dhe me destinacion BE-në, Policia e Shtetit me urdhër të Prokurorisë së Krimeve të Rënda, kanë arrestuar 45 persona, mes të cilëve edhe zyrtarë të kufirit. Arrestimet janë kryer në qytetet Tiranë, Lezhë, Shkodër, Delvinë, Sarandë dhe Durrës.

Krimet e Rënda kanë lëshuar edhe 15 urdhërarreste të tjerë, të cilët ende nuk janë ekzekutuar nga policia. Uniformat blu kanë ushtruar kontrolle në banesat e tyre, por nuk janë gjetur.

Report Tv mëson se të arrestuarit, përmes falsifikimit të dokumenteve kanë ndihmuar emigrantë ilegalë të kalojnë kufirin shqiptar duke synuar vendet e perëndimit


Postimet e fundit

©SARANDAWEB - 2021 • Ndalohet riprodhimi i paautorizuar i përmbajtjes së kësaj faqeje.