OFL u dërgon formularët katër personave, banues në Tiranë, Përmet dhe Lazarat

23/07/2010:59

Shperndaje:


—————-
Operacioni Forca e Ligjit u ka dërguar sot formularët e vetëdeklarimit të pasurive katër personave që banojnë në Tiranë, Përmet dhe Gjirokastër, pasi dyshohet se mund ta kenë vënë me veprimtari kriminale.
Konkretisht formularët me shkrim do të jenë të detyruar ti plotësojnë Erdi Oshafi, banues në Tiranë, i dënuar nga Gjykata e Rrethit Gjyqësor, për veprën penale “Vjedhja me dhunë”, kryer në bashkëpunim.
—————-

Gentian Elmazi banues në Përmet, i dënuar për veprën penale “Kultivimi i bimëve narkotike”. Gjylystane Elmazi, banuese në Përmet, e dënuar për veprën penale “Kultivimi i bimëve narkotike”.
Selfo Skënduli, banues në Lazarat, Gjirokastër, i dënuar për veprën penale “Kultivimi i bimëve narkotike”. Përgjigjet e këtyre formularëve më pas do ti kalojnë Strukturës së Posaçme Anti Korrupsion për verifikim.


Postimet e fundit

©SARANDAWEB - 2021 • Ndalohet riprodhimi i paautorizuar i përmbajtjes së kësaj faqeje.