Ndëshkohen 621 qytetarë pa maska, 41-vjeçari me Covid gjobitet me 7 mln lekë se po kalonte kufirin

27/10/2015:40

Shperndaje:


Policia me “dorë të hekurt” gjatë kontrolleve për zbatimin e masave kundër përhapjes së Covid!
Janë ndëshkuar me gjobë 621 qytetarë të cilët janë kapur pa maska.
“Në zbatim të masave anticovid, gjatë 24 orëve të fundit, në të gjithë vendin, nga Patrullat e Përgjithshme dhe ato të Policisë Rrugore janë ndëshkuar me masën administrative 3.000 lekë, 621 qytetarë që janë konstatuar pa maskat mbrojtëse”, thotë policia.

Gjobë 7 mln lekë ka marrë edhe një qytetar në Gjirokastër i cili ka tentuar të kalojë kufirin edhe pse ka qenë i prekur me Covid.

VIDEO

https://youtu.be/9kwx8e4G0pE


Postimet e fundit

©SARANDAWEB - 2021 • Ndalohet riprodhimi i paautorizuar i përmbajtjes së kësaj faqeje.