Mbyllja e kufijve, a do gjobiten emigrantët në zonat Shengen? Rama jep premtimin

14/03/2021:35

Shperndaje:


Kryeministri Edi Rama njoftoi sot se do mbyllen të gjitha pikat kufitare dhe nuk do lejohen asnjë qytetarë të dalë apo të hyjë në rrugë tokësore në territorin e Shqipërisë si një masë për të ndaluar përhapjen e koronavirusit.

Por menjëherë pas këtij vendimi emigrantët që janë jashtë Shqipërisë dhe jetojnë në zonën Shengen kanë ngritur shqetësimin se çfarë do ndodh me ta pasi nuk mund të kthehen në atdhe në kohën e duhur. Një qytetar ka pyetur Ramën sot, i cili i ka garantuar se nuk do lejojë të ndodhë gjibitja e tyre.

KOMENTI: Mirëmbrema Zoti Kryeminister Edi Rama ! Po per te gjithe ata emigrantë qe i mbarojn ditet e pashaportë-s keto dite qe janë mbyllur doganat , dhe i bie qe te mari ‘gjobë’ 1200 €, sepse thyejnë ditet e qendrimit ne zonen Schengen , si do ti behet ? Do beni ndonji marrëveshje me Kryeministrin Grekë per kete gje , sepse Greqia eshte i vetmi shtet qe vendos gjoba.

RAMA: e drejte shume por nuk do ta lejojme te ndodhe!


Postimet e fundit

©SARANDAWEB - 2021 • Ndalohet riprodhimi i paautorizuar i përmbajtjes së kësaj faqeje.