Lajmi i rremë tronditi Sarandën, qytetari negativ ndaj koronavirus

05/04/2010:39

Shperndaje:


Ditën e djeshme një lajm i rremë i publikuar në disa media dhe portale,se një qytetar me koronavirus kishte tentuar të largohej drejt Greqisë tronditi qytetin e Sarandës.

Burime të Saranda Web informojnë se shtetasi i komunitetit grek në zonën e Sarandës, duke qenë se trajtohej periodikisht nga një sëmundje në spitalet e Greqisë, dje i është drejtuar pikës doganore të Qafë Botës, por aty është njoftuar se kufiri është bllokuar.

Qytetari u ka komunikuar se ai është i sëmurë dhe duhet të shkojë në spital, por kaq ka mjaftuar që ai të trajtohej si një i dyshuar me koronavirus dhe t’i merreshin tamponë për analiza.
Ditën e sotme ka ardhur dhe përgjigjia e analizave, ku qytetari rezulton i pa infektuar nga koronavirus.


Postimet e fundit

©SARANDAWEB - 2021 • Ndalohet riprodhimi i paautorizuar i përmbajtjes së kësaj faqeje.