KUJDES ! Ka policë që nuk korruptohen as me 100 mijë lekë

09/02/178:34

Shperndaje:


Rasti ka ndodhur në Vlorë, por ende nuk dihet nese punonjesit e policise ishin nen survejim kamerash apo vertete refuzuan oferten e majme.
Iu ofron ryshfet punonjësve të policisë së qarkullimit rrugor, me qëllim për të shpëtuar nga masa administrative !
Arrestohet në flagrancë drejtuesi i mjetit, shtetasi:
– Artan Balliu, 40 vjeç, banues në Vlorë.
Policia e Vlorës ka bërë të mundur arrestimin e këtij shtetasi për arsye se:
Më datë 08.02.2017, në aksin rrugor Vlorë-Zvërnec pranë kryqëzimit të Triportit, punonjësit e policisë së qarkullimit rrugor, kanë ndaluar automjetin tip Mercedes-Benz me targë VL 1542 C, me drejtues shtetasin Artan Balliu-n, pasi gjatë kontrollit të dokumentacionit të këtij mjeti është konstatuar se ishin jashtë afateve.
Duke qenë në këto kushte, drejtuesi i mjetit ka tentuar t’u japë 10.000 lekë (dy copë me prerje 5.000 mijë lekë) punonjësve të policisë së qarkullimit rrugor, me qëllim që ti shmangej masës administrative dhe të mos i bllokohej automjeti.
Policia ka sekuestruar në cilësinë e provës materiale:
– automjetin Mercedes-Benz,
– dy kartëmonedha me prerje 5.000 lekë (në total 10.000 lekë)
– dokumentacionin e skaduar të mjetit, etj.
Materialet i’u kaluan Prokurorisë për veprën penale “Korrupsion aktiv ndaj personave që ushtrojnë funksione publike”, parashikuar nga Neni 244 i Kodit Penal.IMG-20170209-WA0002

 


Postimet e fundit

©SARANDAWEB - 2021 • Ndalohet riprodhimi i paautorizuar i përmbajtjes së kësaj faqeje.