Kalonte kufirin nga mali, policia i gjeti në çantën e shpinës 2 kg kanabis

24/10/208:42

Shperndaje:


Sarandë: kapen 2 kg marijuanë në kufi. Patrulla e planizuar me sherbim e policisë kufitare në vendin e quajtur “Bashkimi i Përrenjve” në Konispol ka ndaluar një shtetas 50-vjec, lindur dhe banues në Berat, i cili po tentonte të kalonte kufirin e gjelbër për në Greqi.
Nga kontrolli i ushtruar mbi të iu gjetën brenda në cantën e shpinës dy qeska plastmasi me ngjyrë të zezë që kishin marijuanë, ku ka peshimi doli 2 kg marijuanë.

Qeset ishin të lyera me shtresë kafeje me qëllim që të shmangej era e lëndës narkotike. Grupi hetimor i Komisariatit të Policisë së Sarandës shkoi në vendngjarje për hetime të mëtejshme.


Postimet e fundit

©SARANDAWEB - 2021 • Ndalohet riprodhimi i paautorizuar i përmbajtjes së kësaj faqeje.