Informacione nga Komisariati i Policisë Sarandë

02/02/1715:38

Shperndaje:


Komisariati i Policisë Sarandë
Më datë 01.02.2017, gjatë natës, në lagjen Nr.4, kanë thyer xhamin trekëndësh të mjetit tip “Benz”, në pronësi të shtetasit S.H, vjeç 61, banues në Sarandë. Punohet për identifikimin dhe kapjen e autorit. Neni 150 i Kodit Penal.
Më datë 01.02.2017, u referuan materialet në Prokurorinë e Rrethit Gjyqësor Sarandë për shtetasin D.H, vjeç 23, banues në Gramsh, pasi dyshohet se më datë 01.02.2017, në SPKM Qafë Botë, ka kaluar kufirin shtetëror në mënyrë të paligjshme. Neni 297 i Kodit Penal.
Më datë 01.02.2017, u referuan materialet në Prokurorinë e Rrethit Gjyqësor Sarandë për shtetasin Xh.Xh, vjeç 34, banues në Lushnjë, pasi dyshohet se më datë 01.02.2017, në SPKM Qaë Botë, ka kaluar kufirin shtetëror në mënyrë të paligjshme. Neni 297 i Kodit Penal.
Më datë 01.02.2017, u referuan materialet në Prokurorinë e Rrethit Gjyqësor Sarandë për shtetasin E.L, vjeç 26, banues në Vlorë, pasi dyshohet se me datë 01.02.2017, në SPKM Qafë Botë, ka kaluar kufirin shtetëror në mënyrë të paligjshme. Neni 297 i Kodit Penal.

 


Postimet e fundit

©SARANDAWEB - 2021 • Ndalohet riprodhimi i paautorizuar i përmbajtjes së kësaj faqeje.