I ikën postbllokut por kapet më pas me 82 kg kanabis

15/02/1911:07

Shperndaje:


Tjeter operacion i policise greke ne kufi.
Tentohet te ndalohen dy automjete ne Kostur. I pari bindet dhe arrestohen dy shtetase greke 52 dhe 23-vjec qe sherbenin per te kontrolluar rrugen ku do kalonte mjeti i dyte.
Mjeti i dyte shton shpejtesine dhe largohet, braktiset nga drejtuesi i cili futet ne nje pyll.
Nis operacioni me ndihmen e qenit nuhates dhe kapet i dyshuari, shqiptar 32-vjec.
Ne mjetin e tij sekuestrohen 4 canta qe permbanin 16 pako me 81 kg 660 gram marijuane. Ne shtepine e 52-vjecares greke sekuestrohen 125 gram marijuane dhe 69 euro.
Nga hetimi rezulton se shqiptari kishte hyre ne Greqi ne menyre te paligjshme nga kufiri i gjelber. Atij i sekuestrohen 300 euro. Sekuestrohen dhe 4 celulare me 6 karta SIM 


Postimet e fundit

©SARANDAWEB - 2021 • Ndalohet riprodhimi i paautorizuar i përmbajtjes së kësaj faqeje.