Hetime ne Sarande per vrasjen ne Qipro

28/06/1614:51

Shperndaje:


cba7a7_3d622f0c74ed4ac3a5b7e7d64ef49c41-mv2Hetime ne Sarande per vrasjen ne Qipro. 
Policia e Shtetit ka shoqeruar dhe marre be pyetje dy shtetas nga Saranda, te cilet dyshohet se kane lidhje shoqerore me dy autoret e dyshuar te 3 vrasjeve ne Qipro, te cilat shkuan ne 4 pas vdekjes edhe te bjerit prej autoreve.
Burimet policore bejne te ditur se dy sarandiotet dyshohet te kene lidhje me 48-vjecarin e shumekerkuar, Aleks Burreli dhe 41-vjecarin Jani Vogli qe mbeti i vrare. Burreli eshte shpallur ne kerkim nderkombetar per vrasjen e biznesmenit qipriot Fanos Kalopsidiotis dhe dy miqve te tij police.
Gjate shkembimit te zjarrit ne Agia Napa, mbeti i vrare bashkepunetori i Burrelit, Jani Vogli.

.

 


Postimet e fundit

©SARANDAWEB - 2021 • Ndalohet riprodhimi i paautorizuar i përmbajtjes së kësaj faqeje.