Fillojnë arrestimet për kultivimin e kanabisit

20/07/1613:24

Shperndaje:


bajkajFillojnë arrestimet për kultivimin e kanabisit. Ditën e sotme në pranga ka perfunduar një 40-vjeçar nga fshati Bajkaj. Në banesën e tij policia e Delvinës ka asgjesuar 50 rrënjë kanabis, të cilat ishin në lartësinë rreth 1 metër. Ky është aarestimi i parë për këtë vit për kultivuesit e bimës narkotike, për të cilën ish-deputeti i Sarandës dhe Delvinës Kokëdhima luftoi përgjatë gjithë mandatit të tij për legalizimin e kultivimit të saj.

 


Postimet e fundit

©SARANDAWEB - 2021 • Ndalohet riprodhimi i paautorizuar i përmbajtjes së kësaj faqeje.