E denoncon familja, policia e kap me granata

03/03/1712:55

Shperndaje:


Policia e Sarandës ka arrestuar një 40-vjeçar, pas denoncimit që u bë ndaj tij nga familjarët.
Policia thotë se
ka bërë kapjen dhe arrestimin e këtij shtetasi, pasi ditën e djeshme ky shtetas dyshohet se ka kërcënuar me jetë djalin dhe bashkëshorten e tij, për motive të dobëta.
Gjatë kontrollit që i është ushtruar në banesë, forcat e policisë i kanë gjetur dhe sekuestruar në cilësinë e provës materiale:
– 2 granata ofensive,
– 5 ndezësa granatash
– 1 sasi të vogël, e dyshuar me lëndë plasëse.
Materialet u referuan në Prokurori për veprën penale “Prodhimi dhe mbajtja pa leje e armëve luftarake dhe municioneve”, neni 278/4, i K.Penal.image-0-02-05-69d2aa50a580b7b57029c0af5d40cacf1bf0ea80b4631a31eb86f5a3e1e12be9-V-2 

 


Postimet e fundit

©SARANDAWEB - 2021 • Ndalohet riprodhimi i paautorizuar i përmbajtjes së kësaj faqeje.