Detaje të reja për vjedhjen e argjendarisë në Sarandë

09/02/1719:40

Shperndaje:


Një vjedhje e pazakonte ka ndodhur rreth orës 16:15 minuta ne qytetin e Sarandës. Behet fjale per vjedhjen e nje argjendarie ne qender te Sarandes.
Në vjedhje mendohet se kanë marrë pjesë 2 persona, të cilët janë ndalur para argjendarisë me një automjet. Njëri nga personat ka zbritur nga automjeti dhe me ndihmën e një sqepari ka mundur të hapi portën e argjendarisë.
Burime te Saranda Web thone se gabitesit kane marre gjithe bizhuterite e arta dhe argjendta qe ndodheshin neper raftet e argjendarise, por edhe një sasi të konsiderueshme parash, të cilat ndodheshin në sirtar.
Ne zonen ku ka ndodhur grabitja ka shume banka dhe biznese te tjera dhe policia po punon duke kontrolluar kamerat e sigurise per te rene ne gjurme te hajduteve. Sipas burimeve të Saranda Web, për vjedhjen ka persona të dyshuar dhe policia po punon për kapjen e tyre.

 


Postimet e fundit

©SARANDAWEB - 2021 • Ndalohet riprodhimi i paautorizuar i përmbajtjes së kësaj faqeje.