Denoncohet nga gruaja për dhunë, policia i hedh prangat

Komisariati i Policisë Sarandë njofton se  u arrestua në flagrancë një shtetas vjeç 37, banues në Gjashtë.
Sipas policisë, arrestimi i tij u bë pasi bashkëshortja e tij ka kallëzuar se ka ushtruar dhunë fizike dhe psikologjike ndaj saj.
Materialet u referuan Prokurorisë pranë Gjykatës se Shkallës së Parë Gjirokastër.
Neni 130/a i Kodit Penal.