Arrestohet me 133 kg kanabis në automjetin e vjedhur një 36-vjeçar

05/10/175:51

Shperndaje:


Një 36-vjecar është arrestuar ditën e djeshme duke trasportuar 133 kg kanabis.
Arrestimi është bërë në Neraidha të Thesprotisë në Greqi, disa km larg kufirit shqiptar. Shqiptari ishte duke drejtuar një automjet, i cili ishte raportuar i vjedhur në Athinë. Në momentin kur policia greke dhe rojet e kufirit i kanë shenjë për të ndaluar në një postbllok, shqiptari 36-vjecar nuk ka ndaluar, por ka rritur shpejtësinë dhe pas ndjekjes nga policia ka braktisur automjetin dhe ka tentuar të largohet në pyll, por është kapur nga policia. Pas kontrollit në automjet u gjetën 133 kg kanabis të ndara në 79 pako.

 


Postimet e fundit

©SARANDAWEB - 2021 • Ndalohet riprodhimi i paautorizuar i përmbajtjes së kësaj faqeje.