Arręstohen dy persona në Sarandë, akųzohen për grábitje në fshatrat minoritarë

15/06/207:36

Shperndaje:


Policia e Sarandes ka arrestuar 2 persona, të cilët i cilëson si grupin e grabitesve te fshatrave te minoritetit.
Sipas njoftimit të policisë, janë arrestiar 2 persona të moshës 44-vjec, njëri lindur dhe banues ne Gjashte, Sarande me precedente te theksuar kriminale ne fushen e vjedhjeve, ndërsa i dyti lindur ne Tepelene dhe banues ne Gjashte, i denuar me pare per vjedhje.

Sipas policisë, 2 personat u zbuluan nga sherbimet e Livadhjasw nuk iu bindën postbllokut te policise ne fshatin Livadhja, dhe pasi jane ndjekur nga policia, për t’u kapur mandej ne fshatin Gjashte.
Dy personat dyshohen per nje sere vjedhje te thjeshta dhe me dhune ne fshatrat e Bashkise Finiq.


Postimet e fundit

©SARANDAWEB - 2021 • Ndalohet riprodhimi i paautorizuar i përmbajtjes së kësaj faqeje.