Arrestohen dy persona me 3.1 kg heroinë

1809244_b2Arrestohen dy persona me 3.1 kg heroinë.
Një 32 vjecar shqiptar dhe një 37-vjecar grek janë arrestuar mëëngjesin e sotëm në Asproklisi, pranë doganës së Qafë-Botës.
Arrestimi i tyre është bërë nga punonjësit e policisë së Departamentit Narkotikëve të Igumenicës dhe departamentit të Rojes Kufitare Filatit.
Në momentin e arrestimit atyre u është sekuestruar një sasi prej 3 kg e 160 gramë heroinë.