Arrestohen dy 25-vjecarë me 69 kg kanabis

14/03/1911:13

Shperndaje:


Policia greke kap një sasi prej 68 kg e 800 gramë kanabis të futur nga territori shqiptar, arrestohen 2 shqiptarë të moshës 25 vjec. Në bazë të informocionit që ka patur policia greke ka ngritur një postbllok në të cilën ndaluan një automjet , në të cilën udhëtonin të dy autorët.

Pas kontrollit të kryer në makinën e mësipërme, me ndihmën e një qeni policor, u gjetën 50 çanta të kanabisit të papërpunuar, peshë (68) kg dhe 800 g, janë gjetur në bagazh dhe në vendet e pasme.

U konfiskuan totalisht:

-68 kg dhe -800 gram kanabis të papërpunuar,
Automjeti i përdorur për të transportuar drogën,
shuma prej (90) euro dhe dy telefona celularë.


Postimet e fundit

©SARANDAWEB - 2021 • Ndalohet riprodhimi i paautorizuar i përmbajtjes së kësaj faqeje.