Arrestohen 5 persona me çantat mbushur me kanabis

11/02/1811:15

Shperndaje:


Pesë shqiptarë janë arrestuar në Greqi me 96 kg kanabis. Në një fshat, Lakka në Thesproti, policia greke ka arrestuar 5 shqiptarë të moshave 31, 50, 26, 31 dhe 26 vjeç për import droge me qëllimin trafikimin e tyre në mënyrë ilegale në Greqi.
Ata kishin pako që peshonin nga 96 deri në 432 gr.
Bashkë me drogën u sekuestruan dhe 5 telefonë celularë.
Të arrestuarit do të dërgohen në Prokurorinë e Thesprotusë ndërkohë që hetimet kanë nisur bnga Separtamenti i Drogës në Igumenicë.

 


Postimet e fundit

©SARANDAWEB - 2021 • Ndalohet riprodhimi i paautorizuar i përmbajtjes së kësaj faqeje.