Aksident në Vrion, aksidentohet rëndë drejtuesi i motoçikletës

31/01/1711:22

Shperndaje:


Një aksident i rëndë ka ndodhur pak kilometra nga Saranda, pranë hyrjes për në fshatin Vrion.
Në aksident janë përfshirë një automjet dhe një motoçikletë.
Sipas policisë, ka ndodhur përplasje mjetetesh midis mjetit motor, me drejtues shtetasin D.Gj, rreth 60 vjeç, banues në fshatin Vrion dhe mjetit furgon-sprinter, me drejtues shtetasin J.D, 30 vjeç, banues në Tiranë.
Për pasojë është dëmtuar rëndë drejtuesi i motorit, i cili është dërguar për ndihmë mjekësore në Spitalin e Sarandës.
Policia ka shoqëruar drejtuesin e furgonit, shtetasin J.D, për kryerjen e veprimeve të mëtejshme në lidhje me sqarimin e rrethanave të aksidentit.

 


Postimet e fundit

©SARANDAWEB - 2021 • Ndalohet riprodhimi i paautorizuar i përmbajtjes së kësaj faqeje.