602 raste të reja, 16 viktima nga COVID. Në Sarandë 27 raste, në Delvinë 3

11/03/2117:08

Shperndaje:


Ministria e Shëndetësisë njofton se në 24 orët e fundit janë shënuar 602 raste të reja dhe 16 viktima nga COVID!
Nga 3077 testime të kryera kanë rezultuar pozitivë 602 qytetarë, ku Tiranë mban rastet më aktive me 243 të infektuar, në Saranë janë regjistruar 27 raste të reja, ndërsa në Delvinë 3 raste. Rastet pozitive të konfirmuara janë identifikuar në këto bashki:

243 raste në Tiranë, 29 raste në Korçë, 28 raste në Durrës dhe Fier, 27 raste në Sarandë, Shkodër, 23 raste në Vlorë, 20 raste në Lezhë, 14 raste në Kamëz, Gjirokastër, 11 raste në Berat, 10 raste në Lushnje, 8 raste në Elbasan, Pogradec, 7 raste në Mirditë, Tepelenë, Malësi e Madhe, Peqin, 6 raste në Kurbin, Vau i Dejës, Librazhd, Prrenjas, 5 raste në Devoll, Kukës, Kavajë, Gramsh, Shijak, 4 raste në Mallakastër, Kolonjë, 3 raste në  Delvinë, Tropojë, Përmet,  2 raste në Divjakë, Dibër, Kuçovë, Vorë, Patos, 1 rast në Krujë, Mat, Belsh, Himarë, Memaliaj, Skrapar, Maliq, Poliçan.


Postimet e fundit

©SARANDAWEB - 2021 • Ndalohet riprodhimi i paautorizuar i përmbajtjes së kësaj faqeje.